Poradenství

Jste malá firma do 15 zaměstnanců nebo větší do 50 lidí, nebo máte dokonce několik stovek zaměstnanců a ptáte se, jestli je pro vás moje pomoc vhodná? Vězte, že nezáleží na velikosti vaší firmy, dokonce ani oboru činnosti. Vhodné způsoby práce, komunikace, organizace a řízení potřebuje přece každá úspěšná firma.

To, na čem záleží, je zvolit funkční řešení právě pro vaše potřeby. Jsem příznivce jednoduchých řešení před složitými systémy. Často ale právě ty jednoduché možnosti nevidíme, protože jsme v problému ponořeni příliš hluboko. A to je chvíle, kdy nám pomáhá pohled druhého člověka se zkušeností odjinud.

Pokud se tedy stále zajímáte o to, jak vylepšit firemní postupy a umožnit svůj další růst, společně to můžeme zvládnout.

Konzultant

Poskytuji konzultace a specializuji se na následující případy:

  • nedaří se vám zpracovávat zakázky tak snadno, jak byste si přáli, a chcete se poradit s organizací práce, aby se stav zlepšil,
  • potřebujete se poradit, jak najít místo nebo ušetřit čas ve výrobě nebo jinde na zpracování narůstajících zakázek,
  • už jste se změnami způsobů práce začali, ale nedaří se vám je realizovat dost rychle nebo je dokončit,
  • připravujete se systematicky na růst firmy, abyste nové zakázky nebo zavedení produktu zvládli bez obtíží a chcete používat osvědčené a  funkční nástroje řízení,
  • stěhujete část své výroby na jinou pobočku a chcete se poradit, jak změnu provést tak, abyste na nic důležitého nezapomněli a neohrozili tak svoje zakázky,
  • máte zaměstnance, který pracuje na projektech a potřebuje nasměrovat či konzultovat své nápady, strategie či způsoby komunikace.

Mentor

Mentorink je vhodnou volbou pokud jste vy nebo váš zaměstnanec v nové roli a víte, že chcete růst rychleji. Mohu vás provázet rozvojem vašich dovedností, pokud jste vedoucí týmu, pracujete na změnách nebo realizujete projekty. Ve dvou se to lépe táhne nejen v případě, že ještě nemáte příliš velké zkušenosti ve své roli, a chcete ukázat nové cesty pro rychlejší a plynulejší rozvoj. Mentorování je mojí vášní i proto, že témata jsou zacílená na potřeby mentee a raduji se společně s ním nad výsledky a pokroky jeho i týmu, ve kterém pracuje.

Projektový vedoucí

O dočasnou pomoc s realizací projektů a změn mne můžete požádat, pokud už jste se rozhodli, že chcete změnit a zefektivnit svoje postupy a nechcete se do toho pouštět sami.

Nenašli jste v mé nabídce váš případ a chcete se zeptat, jestli i vám mohu pomoci? Neváhejte a napište mi na svetlah@rostu.eu nebo mi  rovnou zavolejte na + 420 739 678 121. Ráda zodpovím vaše dotazy.

Nechcete konzultanta, ale přáli byste se  naučit jak na to a zvládnout změny sami?
Vyberte si z mých kurzů, kde sdílím své zkušenosti.


PRAKTICKÝ PŘÍKLAD NAKONEC…

Vím, že leckdy není všechno jednoduše srozumitelné. Proto jsem se rozhodla vám přiblížit jeden z možných scénářů spolupráce se mnou, abyste měli představu, jak to v praxi může vypadat.

Máte množství zakázek, které nestíháte zpracovat včas a stále častěji vám unikne i nekvalitní kus až k zákazníkovi. Jste menší firma, která začala růst, ale nárůst zakázek nestíháte tak dobře uřídit, jako dřív. Tyto problémy byste si přáli vyřešit.

Dohodneme se, že ode mne využijete poradenství s návrhem změn, které zlepší rychlost zpracování zakázky a vyřeší zvýšenou nekvalitu. Potřebné změny si pak chcete zavést sami a přejete si využít několik konzultací pro vašeho zaměstnance v průběhu realizace, aby šlo všechno hladce.

Začíná naše první a intenzivní část spolupráce. Spolu s vaším zaměstnancem, který bude změny řídit, se budeme pohybovat u vás ve firmě na místech, kde se zakázky zpracovávají od začátku až do konce. Nemusí jít pouze o výrobu, ale také logistiku, přípravu zakázek a podobně. Společně najdeme slabá místa, kde se stávají chyby, zpomaluje se zpracování, jsou prováděny zbytečné kroky navíc, někde je třeba něco jinak zorganizovat apod. Postupně připravíme doporučení, co a jak změnit, aby celek fungoval lépe. Jsou mezi nimi drobné změny, ale i akce, které mohou vyžadovat menší či větší investice. Všechny návrhy přispívají k požadovanému výsledku.

Další důležitou fází je vaše rozhodování, které změny budete realizovat. Všechny návrhy jsme společně probrali a vy jste zvolili, do čeho se pustíte a chcete investovat čas nebo peníze.

Poslední a velmi zásadní část je samotná realizace. Zvolili jste asistenci konzultacemi a začínáte zavádět vybrané změny. V jejich průběhu se potkávám s vaším zaměstnance a případně také s vámi ve chvíli, kdy konzultace sami potřebujete. Pomohu vám tak překonávat překážky, které vás budou při změně potkávat, než bude vše dokončeno k vaší spokojenosti.

Jak dlouho celá spolupráce může trvat je různé. Mohou to být třeba jen dva týdny, kdy já s vámi strávím jenom několik hodin. V malé firmě s několika zaměstnanci bývá vše obvykle velmi rychlé, ve větší firmě s desítkami nebo stovkami zaměstnanců už bývá změna časově náročnější. Malé změny se dají stihnout v rámci dnů kdekoli, větší změny budou vyžadovat delší čas.

Nakonec vše záleží hlavně na vás. Na tom, jak rychle chcete dát věci do pohybu a jaké máte plány svého rozvoje.