Firemní procesy

Procesní řízení

Absolvování kurzu vám přinese jednoznačné porozumění důležitosti smysluplných procesůpřehled potřebný pro jasné řízení procesů v organizaci. Zjistíte, co je klíčové pro účelnost procesů a přínos. Získáte nástroje pro popis a řízení procesů, mapování hodnoty a k tomu několik tipů pro zlepšování procesů. Teorie je kombinována s cvičeními a příklady z praxe.
Doporučuji 2-3 denní školení podle požadovaného rozsahu a hloubky témat.

Zefektivňování procesů

Proběhneme úvod do procesů v organizaci a co je pro ně klíčové. Tento základ nás uvede do děje, jak je možné procesy zlepšovat, zjistit, kde je vlastně hodnota a pomůže hledat ty správné nástroje pro zlepšení. Jak to jednorázové, tak i dlouhodobé zlepšování a udržení dobrého směru s větrem v plachtách vaší firemní lodi. Praktická cvičení vás neminou ani zde.
Doporučuji 2-3 denní školení podle požadovaného rozsahu a hloubky témat.

Štíhlá výroba „Lean“ nástroje

Vezmeme to od podlahy. Dozvíte se co je „Lean“ a co je „LeanSixSigma“ a jaké nástroje k nim vlastně patří. Budeme se soustředit se primárně na Lean nástroje. Budete mít jasno, kdy je použít a kdy ne. Prakticky si vyzkoušíte všechny ty, které na řadu přichází nejdříve, a se kterými zvládnete první úspěšné kroky ke změně.
Doporučuji 2-3 denní školení podle požadovaného rozsahu a hloubky témat.

5S základ zlepšování procesů

„5S je grunt.“, jak by řekla moje procesní babička. Pojďte společně projít praktické návody na zavedení do vaší praxe. Budeme myslet na 2 hlavní věci, aby to bylo funkční – jo funkční v první řadě!, a teprve pak aby to bylo reprezentativní i směrem ven. To, co je na tom příjemné, už přichází skromně a nenápadně. Věřte, jde to. Ukážeme si jak na to, abyste se mohli soustředit na práci místo na hledání potřebných věcí a nástrojů a zbytečného rozčilování.
Doporučuji 1-2 denní kurz podle požadované hloubky a vhledu do tématu.

Všechny moje kurzy jsou přizpůsobeny pro malé, střední, ale také velké firmy vždy s ohledem na běžné potřeby užitečných nástrojů pro jednotlivé firmy. Nerozdávám nepochopená šablonovitá řešení bez směřování a provázání s vaší praxí.
Jsem lektorka a mentorka sídlící v Brně. Mohu za vámi přijet kamkoli po celé České republice nebo na Slovensko.

Abychom si co nejlépe rozuměli, co by bylo pro vás zajímavé a vhodné, kontaktujte mne e-mailem na svetlah@rostu.eu nebo mi zavolejte na + 420 739 678 121.